Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Jubileusz MIKROKLIMATU

Utworzono dnia 29.11.2017
Czcionka:

Zespół taneczny MIKROKLIMAT świętował swój jubileusz 15-lecia

25 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Goniądzu w miejscu, w którym powstał i działa  Zespół Taneczny MIKROKLIMAT odbył się jubileusz 15-lecia tego zespołu. Na uroczystości przybyli zaproszeni goście a wśród nich przedstawiciele władz powiatu monieckiego, fundacji na rzecz rozwoju powiatu monieckiego, władze gminne, dyrektorzy zespołu szkół podstawowych i muzycznych w Goniądzu i Mońkach, ośrodka OREW w Downarach, księża, oraz rodziny, przyjaciele znajomi, fani zespołu i byli członkowie.

Prowadzący koncert Artur Wiatr i Jan Mlejnek przedstawili historię powstania zespołu. Grupa istnieje od 2003 roku a założycielką, choreografem i kierownikiem zespołu jest Dorota Zielińska. Pokaz filmu archiwalnego przygotowanego specjalnie na tę uroczystość przybliżył działalność zespołu na przestrzeni tego czasu.

Piętnaście lat działalności to współpraca ze Szkoła Muzyczną, z Biebrzańskim Parkiem Narodowym i powiatem monieckim od początku istnienia zespołu. Piętnaście lat działalności to 154 członków pochodzących z Goniądza i okolicznych miejscowości, 145 występów, 48 choreografii autorskich Doroty Zielińskiej, udział w 26 turniejach w tym 6 międzynarodowych i 20 ogólnopolskich, wiele nagród i wyróżnień, to liczne występy lokalne i poza lokalne uświetniające m.in. Targi Biebrzańskie, WOŚP, imprezy szkolne. Piętnaście lat działalności to taniec nowoczesny i charakterystyczny, to przyroda tańcem malowana, to trening i przyjemność, walka ze stresem i radość zwycięstwa, to wytrwałość, to wspólne wyjazdy, ogniska, biwaki wycieczki, święta i zabawy.

Podczas koncertu zaprezentowały się trzy grupy zespołu MIKROKLIMAT w kilkunastu programach tanecznych. Przedstawiono tańce charakterystyczne i programowe oraz dwa układy baletowe do muzyki na żywo wykonywanej przez zespół smyczkowy składający się z uczniów z Państwowej Szkoły Muzycznej w Goniądzu i PSM w Mońkach pod kierunkiem Elżbiety Rembelińskiej, któremu akompaniowała Elżbieta Muszyńska. Koncert uświetnili też soliści z PSM z Goniądza i PSM Moniek: Dorota Rogowska – skrzypce, Gniewko Wiatr – akordeon, Monika Bartnicka – skrzypce przy towarzyszeniu skrzypiec p. E. Rembelińskiej i klarnetu p.Jana Mlejneka.

Wiele radości sprawił wszystkim biebrzański łoś, który pojawił się na scenie wykonując wspólny taniec. Punktem kulminacyjnym był wspaniały zarówno w smaku jak i wyglądzie tort przyozdobiony w pszczółki, świerszcze, motylki i kwiatki. Po koncercie odbył się zaplanowany poczęstunek dla młodych artystów oraz wszystkich gości.

Pragnę złożyć gorące podziękowania za wyrazy uznania dla naszej pracy, za listy gratulacyjne. Dziękuję wszystkim dzieciom z zespołu za ich barwne występy oraz motywację, którą mi dają do pracy, dzieciom ze Szkoły Muzycznej i ich nauczycielom za uświetnienie koncertu, pani Ewie Wiatr z BPN za łosia. Dziękuję rodzicom za ogromną pomoc w zorganizowaniu tej uroczystości, pomoc w przebieraniu dzieci i przygotowaniu przyjęcia, pani Beacie Konopko, Marii Stypułkowskiej, Elżbiecie Wysockiej. Szczególnie zaś dziękuję panu Andrzejowi Bartnickiemu za filmowanie i zdjęcia oraz prowadzącym koncert Arturowi Wiatrowi i Janowi Mlejnekowi. Dziękuję także pani Dyrektor i moim współpracownikom: pani Kasi Bielawskiej za dekorację, panu Ryszardowi Rosińskiemu za akustykę i nagłośnienie, pani Agnieszce Kotyńskiej, pani Paulinie Pisanko za zdjęcia oraz wszystkim gościom za przybycie a zwłaszcza tym z daleka.

Dorota Zielińska

15 lat MIKROKLIMATU

Utworzono dnia 29.11.2017, 14:58

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 343

W poprzednim tygodniu: 520

W tym miesiącu: 1087

W poprzednim miesiącu: 1473

Wszystkich: 60909

Pogoda

Kalendarium

Styczeń 2019
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Imieniny